Jakákoliv pohybová aktivita je lepší než žádná.
Také vnímáte, jak se váš denní režim a návyky, které ho provází od nedávné minulosti, pomalu ale jistě mění? Jezdíte autem stále častěji nejen vy, ale dokonce i vaše děti vozíte až před školu, i když svižnější chůzí by jim cesta nezabrala více jak 10 minut? Do městské hromadné dopravy nastoupíte, i přes to, že víte, že pojedete třeba jen dvě zastávky?Raději, než vyjít dvě patra ke svému lékaři pěšky, zvolíte raději výtah?
Vhodná pohybová aktivita nemusí nutně znamenat pouze propocené značkové dresy ve velkých fitness centrech, ani zvedání 100kg činek 5krát týdně, či uběhnout 10km sice v čase vrcholového sportovce, ale na pokraji fyzického i psychického zhroucení.
Určitě existuje řada důvodů proč se hýbat. Může to být zábava, vhodná forma trávení volného času, příležitost setkat se s přáteli, šance „zvítězit“ a přijímat stále nové výzvy, způsob uvolnění. Ani jeden z těchto důvodů by neměl stát v pozadí při rozhodování o tom, jestli se do pohybové aktivity pustit a také zda u ní setrvat. Jeden důvod však lze posunout do jasného popředí. A tím je naše zdraví. To máme totiž pouze jedno a na jeho udržení jsme v tomto životě dostali jen jeden pokus. Nezařaďme se tedy k těm, kteří si to uvědomí, až když se tělo se sebemenším pohybem vyrovnává s obtíží a dává nám to jakýmkoliv způsobem najevo.